Laatste evaluatieverslagen

Alle evaluatieverslagen van de Dienst Bijzondere Evaluatie kunnen geraadpleegd en gedownload worden vanaf 2005.

Evaluatie van de Belgische SRGR-benadering

De evaluatie van de Belgische SRGR-benadering (seksuele en reproductieve gezondheid en rechten) ging van start in juli 2025.
  1. Laatst bijgewerkt op

De evaluatie van de Belgische SRGR-benadering (seksuele en reproductieve gezondheid en rechten) ging van start in juli 2025. Het doel van deze evaluatie was om, vanaf 2017 – het jaar waarin het SheDecides initiatief werd gelanceerd met een duidelijk engagement van België – de relevantie, de coherentie, de doeltreffendheid en de duurzaamheid van de Belgische interventies op het vlak van SRGR te onderzoeken. De evaluatie keek naar SRGR-programma's en -projecten die tussen 2017 en 2024 werden uitgevoerd door Enabel en actoren van de niet-gouvernementele samenwerking (ANGS). Ook was er aandacht voor de multilaterale actoren.

Voor de terreinfase concentreerde de evaluatie zich op vier partnerlanden van de gouvernementele samenwerking, namelijk Benin, Burkina Faso, DRC en Oeganda.

De evaluatie bevindt zich momenteel in de eindfase, met een publieke voorstelling van de resultaten dat eind mei 2026 zal plaatsvinden. Een antwoord van DGD, Enabel en de ANGS wordt verwacht in de zomer van 2026.
 


Landenrapporten

Deze rapporten zijn geen op zichzelf staande evaluatierapporten maar werkdocumenten ter ondersteuning van het evaluatierapport over de Belgische SRGR-benadering.