-
Laatst bijgewerkt op
Context
In 2021 publiceerde de OESO DAC de gids "Applying Evaluation Criteria Thoughtfully" en in 2023 de gids "Applying a Human Rights and Gender Equality Lens to the OECD Evaluation Criteria". In de huidige Belgische context, waar de regelgeving voor de evaluatie van de programma’s van Actoren van de niet-gouvernementele samenwerking geëvolueerd is naar een op leren gebaseerde aanpak en een meer flexibele en doordachte planning van evaluaties, wil dit evenement actoren inspireren door hen nieuwe perspectieven te bieden.
Doel
Het doel van dit evenement is drieledig:
- Meer inzicht verwerven in de OESO DAC evaluatiecriteria, met presentaties en praktijkvoorbeelden die inspireren om deze criteria beter toe te passen.
- Beter begrijpen hoe mensenrechten en gendergelijkheid geïntegreerd kunnen worden in evaluaties, aan de hand van bestaande kaders en praktijkvoorbeelden.
- Uitwisselen met andere professionals uit de sector, ideeën vergelijken en samen leren om tot meer inclusieve, relevante en bruikbare evaluaties te komen.
Het evenement wordt georganiseerd door de Dienst Bijzondere Evaluatie van de Belgische Ontwikkelingssamenwerking, ACODEV, ngo-federatie en Fiabel. Mevrouw Megan Kennedy-Chouane, hoofd van het DAC Network on Development Evaluation bij de OESO, zal de belangrijkste elementen van de twee gidsen voorstellen, gevolgd door praktijkvoorbeelden en uitwisseling van ervaringen.
Naast de presentatie van Mevrouw Megan Kennedy-Chouane (OESO DAC), volgen er ook getuigenissen van actoren van de Belgische internationale samenwerking. Je kan je voor deze subgroepen ter plaatse inschrijven. Voor de online deelnemers is er één subgroep.
Voormiddag:
- Oxfam: “Assessing impact through Outcome Harvesting”
- ITG: “Non mechanical application of the criteria coherence and relevance in our evaluation plan in collaboration with our partners”
- Caritas: “The non-mechanical use by Caritas International Belgium of the criteria of efficiency and effectiveness in DGD programme evaluations”
- SOS Village: “From framework to practice: the effectiveness criterion” (online).
Namiddag:
- ISVI: “Assessing gender strategies in the mid-term evaluation of 2024”
- Enabel: « L'approche utilisée en matière d'analyse/traitement du genre dans la conception des évaluations »
Praktische organisatie
Inschrijvingen: via deze link (deadline 24/09)
Wanneer? Dinsdag 30 september:
- 9u30-12u30: Applying Evaluation Criteria Thoughtfully
- 13u30 tot 16u: Applying a Human Rights and Gender Equality Lens to the OECD Evaluation Criteria
Waar? Egmont Paleis, Arenberg zaal, Place du Petit Sablon, 8, B-1000 BRUSSEL (max. 100 plaatsen) OF online - hybride formaat
Taal: Presentatie in het Engels, getuigenissen in het Engels, Frans en Nederlands.