Reizen naar Bulgarije: Reisadvies

Reist u naar Bulgarije? Ontdek onze reisadviezen voor deze bestemming. Het reisadvies is slechts bedoeld als leidraad en is niet bindend.

Lokale wetgeving in Bulgarije

Informatie over de lokale wetgeving in Bulgarije
  1. Nog steeds geldig op
  2. Laatst bijgewerkt op

Als bezoeker van een land bent u, net als de bewoners zelf, onderworpen aan de wetten van het gastland. De douanebeschikkingen vindt u op deze website.

 

Drugs

Er staan zware straffen op de handel in en het bezit van drugs (geen gedoogbeleid).

 

Seksualiteit

Homoseksualiteit wordt nog argwanend bekeken en wordt niet openlijk getoond. Feitelijk samenwonen wordt geaccepteerd.

 

Fotografie

Op bepaalde plaatsen (musea, kerken) is het niet toegestaan om foto’s te maken. Het fotograferen van militaire installaties is verboden.

 

Zeden en gewoonten

Aangezien de kennis van vreemde talen bij de Bulgaren buiten de grote steden beperkt is, verloopt de communicatie niet altijd even soepel en kunnen er misverstanden ontstaan. In Sofia en aan de Zwarte Zee spreken veel jongeren Engels.

Een Bulgaar die in onze ogen ja knikt, zegt in feite neen en vice versa.

In restaurants is een fooi van 10% gebruikelijk.

Er is een rookverbod in gesloten openbare plaatsen (luchthavens, restaurants, bars, stations,…). Enkel in de luchthavens zijn er speciale rookruimtes voorzien. Dit rookverbod wordt zeer vrij geïnterpreteerd, ook in restaurants en bars. Veel restaurants hebben nog rokers-gedeelten, dikwijls met zeer minieme of totaal geen afscheiding met het niet-rokers deel.

 

Varia

Belgen die in Bulgarije in vastgoed willen investeren, moeten zeer voorzichtig zijn. Er werden ons dubieuze praktijken gemeld vanwege tussenpersonen en bedrijven van zowel Bulgaarse als andere Europese nationaliteiten. Gelet op de complexiteit van deze dossiers en de wettelijke en rechterlijke context in Bulgarije is het meestal moeilijk, tijdrovend en duur voor de slachtoffers van bedrog om bij de rechtbanken herstel te verkrijgen. Het is dus aangeraden zeer voorzichtig te zijn bij elke vastgoedtransactie.