-
Nog steeds geldig op
-
Laatst bijgewerkt op
Klimaat en weer
De hevige "Bura wind" (noordoostenwind, van het land naar de zee) kan ferryverkeer over het water verstoren en voor problemen zorgen bij het opstijgen en landen van vliegtuigen aan de kuststeden. Ook het wegverkeer kan verstoord worden door dit fenomeen (snelheidsbeperkingen en versperring van sommige wegdelen).
Tijdens de winterperiode kan zware sneeuwval in het bergachtige gedeelte van Lika en Gorski Kotar het reizen bemoeilijken (sneeuwkettingen zijn verplicht, zelfs met winterbanden).
Het noodnummer is 112.
Natuurrampen
Natuurrampen komen zelden voor.
Het land is wel onderhevig aan aardbevingen van kleine omvang. Bosbranden in het centrale en zuidelijke deel van de kust komen relatief vaak voor tijdens de zomer.
Indien zich een ramp voordoet, dient u de instructies van de lokale autoriteiten na te leven en informatie van de media op te volgen. Reizigers worden uitgenodigd om contact op te nemen met hun familie of vrienden in België om hen gerust te stellen.