-
Nog steeds geldig op
-
Laatst bijgewerkt op
Natuurrampen
Het land ligt noch in een aardbeving- noch in een moessonzone. Het kent geen natuurrampen, maar er is een kans op overstromingen bij hevige regenval, vooral in de berggebieden.
Meteorologische problemen
Saoedi-Arabië kent een heet, zeer droog woestijnklimaat. Het kan er in de winter 's nachts soms koud zijn. Warme kleding is niet overbodig. Er komen zandstormen komen voor in de tussenseizoenen. Riyad, gelegen in het centrum van het land, kent een heel droog klimaat, in tegenstelling tot de kuststreek (Rode Zee, Perzische Golf), waar de hoge vochtigheidsgraad de warmte moeilijker te dragen maakt. Regenval is voornamelijk beperkt tot de maanden december tot april.
Mocht er zich tijdens hun verblijf in Saoedi-Arabië een ramp of onvoorziene gebeurtenis voordoen, dan wordt er van de reizigers verwacht dat zij zo spoedig mogelijk hun gezinsleden of naaste vrienden in België van hun toestand inlichten en hen geruststellen. Als de communicatie met het buitenland onmogelijk is, is het aangeraden zich te wenden tot de ambassade in Riyad of het ereconsulaat in Djedda.
Nucleair risico
Er zijn geen nucleaire installaties in Saudi-Arabië. De kerncentrale van Barakah in de Verenigde Arabische Emiraten bevindt zich echter op ongeveer 20 km van de Saoedische grens, terwijl de Iraanse kerncentrale van Bushehr op ongeveer 400 km van de Oostelijke Provincie ligt, aan de overzijde van de Perzische Golf. Het risico op een radiologisch of nucleair incident kan daarom niet volledig worden uitgesloten.
Pagina’s 5 tot en met 8 van deze brochure bevatten nuttig advies in geval van een nucleair incident. Zoals in deze brochure vermeld, is schuilen de meest doeltreffende maatregel om zich te beschermen tegen de gevolgen van een incident. Afhankelijk van uw leeftijd en het type incident, kan ook de inname van jodiumtabletten aanbevolen zijn. Elke Belg kan gratis preventief jodiumtabletten verkrijgen bij zijn apotheker in België. Deze jodiumtabletten kunnen in uw reisapotheek worden meegenomen. De ambassade is niet bevoegd voor de verdeling van jodiumtabletten aan Belgen die zich in het buitenland bevinden.
In geval van een nucleair incident is het uiterst belangrijk nauwgezet de instructies van de lokale autoriteiten op te volgen. Het ministerie van Binnenlandse Zaken (MOI) is de bevoegde instantie voor kwesties op het gebied van binnenlandse veiligheid, openbare orde, civiele bescherming, evacuatie en het beheer van veiligheidsincidenten. Waarschuwingen worden rechtstreeks naar de telefoons van personen in het bedreigde gebied gestuurd en kunnen worden geraadpleegd op het X-account van de Saudi Civil Defense.