Curriculum vitae van Minister Didier Reynders

 

Kabinet van Buitenlandse Zaken
en Europese Zaken
Karmelietenstraat, 15
1000 Brussel
Tel : 32-2-501.85.91
contact.reynders@diplobel.fed.be

Didier Reynders

Kabinet van Defensie
Lambermontstraat 8
1000 Brussel
Tel : 32-2-441.52.00
contact.def@reynders.fed.be

Vice-Eerste Minister
Minister van Buitenlandse en Europese Zaken en van Defensie
belast met Beliris en Federale Culturele Instellingen
http://www.didierreynders.be

 

Geboren in Luik, 6 augustus 1958
Getrouwd - 4 kinderen

 

Regeringsfuncties:  Lid van de regering sinds 12 juli 1999

  • Minister van Financiën (1999-2011)
  • Voorzitter van de Eurogroep (januari - december 2001)
  • Voorzitter van de Ecofin (juli - december 2001 /  juli 2010 - december 2010)
  • Lid van de G7 in 2001
  • Voorzitter van de G10, groep van de belangrijkste schuldeisers, in 2002
  • Minister belast met de Regie der Gebouwen (2003-2011)
  • Vice-Eerste Minister sinds 18 juli 2004
  • Minister van Institutionele Hervormingen (2004-2011)
  • Minister belast met de Nationale Loterij en met de Federale Participatie- en Investeringsmaatschappij (FPIM) en de verzekeringsondernemingen (2007-2011)
  • Minister van Buitenlandse Zaken, Buitenlandse Handel en Europese Zaken (2011-2014)
  • Minister van Buitenlandse Zaken en Europese Zaken, belast met Beliris en Federale Culturele Instellingen sinds 11 oktober 2014, alsook van Defensie sinds 9 december 2018

 
Academische functies

  • Student-assistent bij Professor François Perin - Rechtsfaculteit van de Universiteit van Luik (1979-1982)
  • Docent / Gastdocent aan de Hautes Etudes commerciales de Liège (1989-2004)
  • Gastdocent - HEC Management School aan de Universiteit van Luik (2005-2017)
  • Gastlector aan de Louvain School of Management - Université catholique de Louvain (2007 - tot op heden)
  • Lector aan de Université libre de Bruxelles (2017 - tot op heden)

 
Politieke activiteiten

  • Kabinetschef van de Vice-Eerste Minister, Minister van Justitie en Institutionele Hervormingen Jean Gol (1987-1988)
  • Gemeenteraadslid in Luik (1988-2012)
  • MR-fractieleider in de gemeenteraad van de stad Luik (1995-2012)
  • Ondervoorzitter van de MR (1992-2004)
  • Lid van de Kamer van Volksvertegenwoordigers sinds 1992
  • Voorzitter van de fractie PRL-FDF in de Kamer van Volksvertegenwoordigers (1995-1999)
  • Voorzitter van de Luikse provinciale federatie van de MR (1995 - 2004)
  • Voorzitter van het Luikse arrondissement van de MR (1995-2004)
  • Lid van het bureau en ondervoorzitter van de Liberale Internationale (2005-2011)
  • Voorzitter van de Mouvement Réformateur (2004-2011)
  • Gemeenteraadslid en MR-fractieleider in de gemeenteraad van Ukkel (van 3 december 2012 tot eind 2018)
  • Voorzitter van de Brusselse MR (sinds 12 januari 2013)

 
Beroepsactiviteiten

  • Advocaat (1981-1985)
  • Directeur-generaal van het departement plaatselijke overheden van het Ministerie van het Waals Gewest (1985-1988)
  • Voorzitter van de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen (1986-1991)
  • Voorzitter van de Nationale Maatschappij der Luchtwegen (1991-1993)