Reizen naar Gabon: Reisadvies

Reist u naar Gabon? Ontdek onze reisadviezen voor deze bestemming. Het reisadvies is slechts bedoeld als leidraad en is niet bindend.

Algemene veiligheid in Gabon

Informatie over de algemene veiligheid in Gabon.
  1. Nog steeds geldig op
  2. Laatst bijgewerkt op

Algemene informatie

Het is overdag mogelijk om zich te verplaatsen in Libreville en in het binnenland. Blijf echter waakzaam tijdens uw verplaatsingen en volg de actualiteit op.

Daarnaast kunnen stakingen in openbare diensten en sociale onrust zich periodiek voordoen, wat problemen kan veroorzaken voor zakenreizigers en toeristen. Ook liquiditeitsproblemen kunnen zich voordoen.

 

Criminaliteit

De stedelijke criminaliteit neemt de laatste jaren toe, vooral in Libreville en Port-Gentil. De politie probeert de misdaad in te perken.

Voor uw veiligheid wordt aangeraden:

  • ´s Avonds en ’s nachts niet alleen de straat op te gaan;
  • Geen grote hoeveelheden geld of waardevolle voorwerpen bij zich te dragen;
  • Geen waardevolle voorwerpen of identiteitsdocumenten achter te laten in uw auto;
  • De deur van uw hotelkamer steeds op slot te houden en enkel open te doen voor gekende personen en hotelbedienden, na controle van hun identiteit en of zij zich bij de receptie hebben gemeld;
  • De volgende wijken te vermijden: Petit-Louis, Mont Bouet, Gare Routière, Plaine de Rio, London, Lalala, Oloumi, Nkembo, Awendje, de wijk « derrière la prison » Nzeng Ayong, PK5, PK9 en PK12, Bas de Gué-Gué.

Inbraken worden meestal 's nachts gepleegd, soms door gewapende personen die de beveiliging omzeilen en bij weerstand gebruik kunnen maken van geweld. Het wordt daarom ten stelligste afgeraden zich te verzetten. Buiten de meest bezochte stranden (hotelstranden, Tahiti, Cap Estérias, Pointe Denis) is voorzichtigheid geboden, vooral ’s avonds en ’s nachts.

Er wordt een toenemend aantal bankfraudes vastgesteld in Gabon. De identiteit van rekeninghouders wordt misbruikt en vervalste overschrijvingsopdrachten worden naar hun bank gestuurd op basis van informatie uit bankafschriften. Het wordt aanbevolen contact op te nemen met uw bank om de veiligheidsmaatregelen voor internationale overschrijvingen na te gaan.

Verschillende incidenten, in enkele zeldzame gevallen met dodelijke afloop, hebben zich voorgedaan tijdens “initiatiesessies” tot lokale rituelen. Hierbij werden hallucinogenen met neurotoxische effecten gebruikt (afkomstig van de Iboaga-struik). Deelname aan dergelijke rituelen wordt afgeraden.